O Nas

Zachęcamy Państwa do obejrzenia materiału o działaniach realizowanych w gminie Wólka.

W reportażu Wójt Pan Edwin Gortat, Pani Aneta Szmit - Dyrektor Zespół Szkolno- Przedszkolny w Sobianowicach, Pani Małgorzata Podniesińska - Dyrektor Gminna Biblioteka Publiczna w Wólce, Pani Anna Adamiak - Dyrektor Żłobek Gminny Maluszek oraz Pani Iwona Pietrzak Płachta Priv - Bibliotekarka z Wypożyczalnia skrzydeł Biblioteka ZSP w Pliszczynie opowiadają o inwestycjach realizowanych na terenie naszej gminy oraz atrakcyjnej ofercie swoich placówek skierowanej do mieszkańców gminy Wólka.

O Nas

Żłobek Gminny Maluszek powstał z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy. Jest miejscem opieki, pielęgnacji oraz wspierania rozwoju dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Mieści się w budynku dostosowanym do potrzeb najmłodszych oraz wymagań stawianych tego typu placówkom, tak aby zapewniał jak najlepsze i bezpieczne warunki rozwoju.
Został otwarty 9 czerwca 2021 roku i od tamtego dnia do placówki uczęszcza 22 dzieci, które pod opieką 4 opiekunek miło i bezpiecznie spędzają czas w dwóch grupach o nazwach: Szafirki i Sasanki. Rodzice zostawiają swoje pociechy w żłobku od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. Nad zdrowiem i prawidłowym rozwojem naszych podopiecznych czuwa doświadczona i kompetentna pielęgniarka. Ważne jest również dla nas wprowadzenie dobrych nawyków żywieniowych, prowadzenie zdrowej, smacznej i zbilansowanej diety dla najmłodszych. Dla dzieci zaplanowane są 4 posiłki w ciągu dnia. Obsługę zapewnia profesjonalna firma cateringowa.

Nasz żłobek pełni funkcję nie tylko opiekuńczą, ale również edukacyjną i wychowawczą. Warto podkreślić, iż pobyt w placówce jest ogromnym krokiem w rozwoju intelektualnym oraz społecznym dziecka. O rozwój i bezpieczeństwo najmłodszych, którzy do nas trafiają, troszczy się odpowiednio przygotowana do pracy kadra. Wszyscy pracownicy żłobka dbają o to, by maluchy czuły się tu, jak w domu. Nasza żłobkowa przygoda przynosi nam wiele wyzwań, nowych aktywności i ciekawe zajęcia.
Ściśle współpracujemy z rodzicami, ponieważ opiekun i rodzic powinni dążyć do wspólnego celu, jakim jest efektywny rozwój dziecka. Dużą uwagę kładziemy na to, by dzieci znajdujące się w naszej placówce miały możliwość naturalnego rozwoju, czuły się szczęśliwe i bezpieczne. Naszą radością są powierzone nam dzieci, a przede wszystkim ich harmonijny rozwój.
Zapraszamy do korzystania z naszych usług 😊

Anna Adamiak, Dyrektor

Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w pracy samorządowej w różnych obszarach potrzebnych do rozwoju naszego żłobka. 

Zarówno przy realizacji funduszy unijnych, inwestycji oraz współpracy z placówkami oświatowymi i żłobkowymi.Umiejętności, które nabyłam  zarówno w teorii jak i w praktyce dają mi siłę do nowych wyzwań. W 2021 roku udało mi się stworzyć miejsce i zespół z których mogę z pełną świadomością powiedzieć że jestem dumna. Najlepszym dowodem na to są zadowolone buzie naszych podopiecznych oraz ciepłe  i miłe słowa rodziców dzieci uczęszczających do naszej placówki. 

Uwielbiam jogę i dobrą książkę. W wolnych chwilach podróżuje z rodziną. Prywatnie jestem mamą dwóch córek, a trzecim moim najmłodszym dzieckiem jest Żłobeczek

Motto życiowe: „ Zmień sposób, w jaki patrzysz na rzeczy, a rzeczy, na które patrzysz, się zmienią.”

Ilona Bądos – opiekun

Do kadry żłobka ,, Maluszek” dołączyłam we wrześniu 2022 roku. Praca z dziećmi jak i z zespołem sprawia mi ogromną satysfakcję i radość. Celem mojej pracy jest troska o prawidłowy rozwój, bezpieczeństwo oraz uśmiech na twarzy każdego dziecka. Bardzo bliskie są mi słowa wybitnego pedagoga i pisarza  Janusza Korczaka : ,, Szukaj własnej drogi. Poznaj siebie zanim zechcesz dzieci poznawać. Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres praw i obowiązków. Ze wszystkich sam jesteś dzieckiem, które musisz poznać, wychować i wykształcić przede wszystkim.”

Prywatnie jestem zoną, mamą dwójki wspaniałych dzieci, które napełniają moje serce szczęściem i dumą każdego dnia. Wolne chwile najchętniej wykorzystuję na aktywne spędzanie czasu ze swoją rodziną.

Monika Klembowska – opiekun

Z wykształcenia jestem technikiem -analitykiem ,jednak spełniam się zawodowo pracując jako opiekun w Żłobku Gminnym Maluszek. Moja praca każdego dnia daje mi wiele satysfakcji, zadowolenia oraz poczucia tego,że to co robię jest dobre. Kocham dzieci, razem nigdy się nie nudzimy. Taniec ,śpiew  oraz zajęcia ruchowe jak i dydaktyczne  prowadzone każdego dnia pokazują , jak nasze Maluszki  się zmieniają, jak lubią w nich uczestniczyć, nabieraja wtedy pewności siebie nawiązują się przyjaźnie..Mnie bardzo cieszy widok uśmiechniętych buziek w sali ,na spacerze czy placu zabaw.
Empatyczna, uśmiechnięta czasem z dystansem do innych ale zawsze z dobrym humorem.
Uwielbiam poranną kawę, to przy niej układam dzienny plan działania, trzymam się założonego celu. Przy popołudniowych spacerach  z psem odpoczywam i regeneruję się na kolejny dzień. Lubię piec ciasta ,przyrodę oraz czytać książki. Kierują mną słowa Wisławy Szymborskiej ” Tyle wiemy o sobie , ile nas sprawdzono „

Anna Kęcka – opiekun

Nazywam się Ania i prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Jako opiekunka pracuje od 4 lat.  Praca z dziećmi sprawia mi dużo radości i satysfakcji, dzięki niej spełniam się zawodowo i wiem, co chce w życiu dalej robić. Codzienne przytulaski i buziaczki od dzieci utwierdzają mnie w przekonaniu, że wybrałam odpowiedni zawód . Poza pracą prowadzę również zajęcia sensoryczne dla dzieci, zajmuje się domem, studiuję. Lubię dobrą książkę oraz spacery z moim trzecim dzieckiem- pieskiem Scoobym. 

Staram się zawsze myśleć pozytywnie i patrzeć na świat optymistycznie, dlatego mottem jakim się kieruje w życiu są słowa:

Życie to sztuka, której malarzami jesteśmy my sami, a płótnem – nasze codzienne doświadczenia.

Andżelika Boguszewska – opiekun

Jestem osobą radosną, życzliwą, zawsze chętnie służę pomocą innym. Staram się iść z uśmiechem przez życie i na uśmiech uśmiechem odpowiadać. W zawodzie opiekuna pracuję od 3 lat i jest to świadomy wybór, nie z przypadku. Praca z dziećmi daje ogrom satysfakcji. Lubię patrzeć na dzieci,kiedy poznają świat i doświadczają nowego. Są trudne momenty ale przeważają te dobre. Nagrodą jest zaufanie i odwzajemniony uśmiech dzieci.  Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch chłopców. Każdą wolną chwilę poświęcam dzieciom. Lubię aktywnie spędzać czas. Uwielbiam podróże te małe i duże. W życiu stawiam na prawdę i prawdziwych ludzi którymi staram się otaczać i czerpać od nich dobrą energię.