O Nas

Zachęcamy Państwa do obejrzenia materiału o działaniach realizowanych w gminie Wólka.

W reportażu Wójt Pan Edwin Gortat, Pani Aneta Szmit - Dyrektor Zespół Szkolno- Przedszkolny w Sobianowicach, Pani Małgorzata Podniesińska - Dyrektor Gminna Biblioteka Publiczna w Wólce, Pani Anna Adamiak - Dyrektor Żłobek Gminny Maluszek oraz Pani Iwona Pietrzak Płachta Priv - Bibliotekarka z Wypożyczalnia skrzydeł Biblioteka ZSP w Pliszczynie opowiadają o inwestycjach realizowanych na terenie naszej gminy oraz atrakcyjnej ofercie swoich placówek skierowanej do mieszkańców gminy Wólka.

O Nas

Żłobek Gminny Maluszek powstał z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy. Jest miejscem opieki, pielęgnacji oraz wspierania rozwoju dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Mieści się w budynku dostosowanym do potrzeb najmłodszych oraz wymagań stawianych tego typu placówkom, tak aby zapewniał jak najlepsze i bezpieczne warunki rozwoju.
Został otwarty 9 czerwca 2021 roku i od tamtego dnia do placówki uczęszcza 22 dzieci, które pod opieką 4 opiekunek miło i bezpiecznie spędzają czas w dwóch grupach o nazwach: Szafirki i Sasanki. Rodzice zostawiają swoje pociechy w żłobku od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. Nad zdrowiem i prawidłowym rozwojem naszych podopiecznych czuwa doświadczona i kompetentna pielęgniarka. Ważne jest również dla nas wprowadzenie dobrych nawyków żywieniowych, prowadzenie zdrowej, smacznej i zbilansowanej diety dla najmłodszych. Dla dzieci zaplanowane są 4 posiłki w ciągu dnia. Obsługę zapewnia profesjonalna firma cateringowa.

Nasz żłobek pełni funkcję nie tylko opiekuńczą, ale również edukacyjną i wychowawczą. Warto podkreślić, iż pobyt w placówce jest ogromnym krokiem w rozwoju intelektualnym oraz społecznym dziecka. O rozwój i bezpieczeństwo najmłodszych, którzy do nas trafiają, troszczy się odpowiednio przygotowana do pracy kadra. Wszyscy pracownicy żłobka dbają o to, by maluchy czuły się tu, jak w domu. Nasza żłobkowa przygoda przynosi nam wiele wyzwań, nowych aktywności i ciekawe zajęcia.
Ściśle współpracujemy z rodzicami, ponieważ opiekun i rodzic powinni dążyć do wspólnego celu, jakim jest efektywny rozwój dziecka. Dużą uwagę kładziemy na to, by dzieci znajdujące się w naszej placówce miały możliwość naturalnego rozwoju, czuły się szczęśliwe i bezpieczne. Naszą radością są powierzone nam dzieci, a przede wszystkim ich harmonijny rozwój.
Zapraszamy do korzystania z naszych usług 😊

Anna Adamiak

Dyrektor Żłobka

 

Personel Żłobka

Andżelika Boguszewska – opiekun

Katarzyna Budzyńska – opiekun

(w zastępstwie Ilona Bądos)

Anna Kęcka – opiekun

Monika Klembowska – opiekun

Jolanta Baran- pracownik żłobka

Anita Duńka – pracownik żłobka